Premium

Premium Mobile opinie o zasięgu i nie tylko

Skąd temat dzisiejszego wpisu? Niedawno pisałam o Premium Mobile. Wyraźnie widać, że ten operator cieszy się rosnącą popularnością. Wiele osób przenosiło do niego numery w ostatnich latach. Czy to wynik dobrej opinii mediów, czy użytkowników? Właśnie tym chcę się dziś zająć. Zamierzam sprawdzić jakie są Premium Mobile opinie o zasięgu i nie tylko. Sprawdźcie to razem ze mną!

Premium Mobile opinie o zasięgu

Tym, czego wielu najbardziej się obawia w przypadku operatorów wirtualnych jest ich zasięg. Wszystko może być super – ekstra oferta, śmiesznie niska cena, gigantyczny pakiet internetu – ale jeśli zasięg jest słaby, to cała reszta traci znaczenie. No więc jak to jest z zasięgiem w Premium Mobile? Co mówią użytkownicy?

Szczerze mówiąc spodziewałam się, że znajdę na ten temat sporo rozbieżnych opinii. A co znalazłam? Dokładnie to, czego się spodziewałam. Jedni piszą, że internet im hula i wszystko w jak najlepszym porządku, a inni, że zasięg słaby. Znalazłam skargi głównie na zasięg w małych miejscowościach turystycznych. Prawdą jest, że Premium Mobile korzysta z zasięgu Plusa, ale jednak Plus oferuje swoim klientom większy zasięg bo tam, gdzie jego nadajniki nie sięgają umożliwia korzystanie z roamingu krajowego. Oznacza to, że klienci Plusa korzystają w takich miejscach z zasięgu konkurencji. Niestety zasięg Premium Mobile ogranicza się wyłącznie do zasięgu Plusa, więc różnica jest oczywista. Myślałam, że wszyscy mają tego świadomość, ale okazuje się, że jednak nie.

Plus, tak jak wszyscy inni operatorzy inwestuje w rozwój infrastruktury, ale nie dociera ze swoim sygnałem do każdego zakątka Polski. Zresztą tak samo, jak i żaden inny operator. Faktem jest natomiast, że osoby, które mieszkają albo często przebywają (np. pracują) w małych miejscowościach pod miastem albo na wioskach, zrobią mądrze jeśli najpierw upewnią się czy Plus ma u nich swój własny zasięg, a dopiero potem zdecydują się na korzystanie z usług Premium Mobile.

Ogólnie rzecz biorąc skarg na zasięg było stosunkowo niewiele. Inne kwestie budzą więcej kontrowersji. Dlatego zasięg Premium Mobile w skali 0-5 oceniłabym na podstawie opinii na jakieś 3,7. Nie jest źle, ale nie jest też idealnie.

Premium Mobile obsługa klienta

Płatna infolinia

A jak się rzeczy mają w kwestii jakości obsługi klienta? Tutaj to dopiero można się naczytać sprzecznych opinii. Ale jeden zarzut powtarza się regularnie – płatna infolinia. Premium Mobile nie ma zbyt wielu punktów, gdzie klient może się wybrać i załatwić sprawy od ręki bez ponoszenia kosztów. Można natomiast kontaktować się z nim telefonicznie, mailowo i przez Messenger na Facebook’u. Wiele osób w razie jakiś problemów lub wątpliwości chwyta za telefon i dzwoni, mając przekonanie, że w ten sposób załatwi sprawę najszybciej. Niestety nie jest to prawda. Najszybciej i do tego za darmo, można załatwić swoje sprawy przez Messenger.

Wyłączenie usług przy drobnych niedopłatach

Niektórzy denerwowali się z powodu szybkiego wyłączania usług w przypadku drobnej niedopłaty. Powiedzmy, że ktoś się pomylił i wpłacił o 20 gr mniej niż powinien, a tu zaraz blokują mu wszystko, łącznie z połączeniami przychodzącymi. Rozumiem, że to może drażnić. Operator podkreśla jednak dwie sprawy: 1) trwają prace nad taką zmianą w systemie, żeby niskie niedopłaty nie powodowały podobnych konsekwencji, 2) można bardzo szybko uzyskać włączenie usług dzięki kontaktowi przez Messenger. Myślę więc, że osoby skłonne załatwiać sprawy raczej przez tę aplikację niż przez telefon, mają znacznie mniej powodów do narzekań niż inni. Widziałam też nieco uwag dotyczących konfiguracji MMS, ale to sporadyczne przypadki.

Premium Mobile opinie – uśredniając

Muszę jednak uczciwie przyznać, że znalazłam też bardzo wiele pozytywnych opinii o operatorze. Klienci chwalą Premium Mobile za szybkie reakcje (Ci, korzystający z Messengera) w razie kłopotów, za bezproblemowe przenoszenie numerów, za miłą obsługę. Ogólnie rzecz ujmując myślę, że Premium Mobile ma raczej dobre opinie. W skali 0-5 umieściłabym je gdzieś tak na poziomie 3,9-4. A jaka jest Twoja opinia o Premium Mobile?

1 Comment

Comments are closed.