ochrona dla Androida

Ochrona dla androida – najlepszy antywirus 2018

Jeśli masz telefon z Androidem, to zapewne też zastanawiasz się czy naprawdę warto pobrać jakiegoś antywirusa. Zdania w tej kwestii są podzielone, jednak z pewnością w ostatnim czasie głośno było o różnych nowych zagrożeniach dla tego systemu i jego lukach, które łatwo wykorzystać. Jeśli więc chcesz, żeby Twój telefon był bezpieczny, to przynajmniej zorientuj się, jaką ochronę możesz mu zapewnić. Żeby łatwiej było Ci podjąć decyzję w tej sprawie podpowiadamy jaki jest najlepszy antywirus na androida.

Najlepszy antywirus na Androida 2018

Nie chcemy po prostu zareklamować jednego antywirusa, przedstawiamy raczej ranking najlepszych dostępnych w tej chwili na rynku, z których sam możesz wybrać najlepszy. Oczywiście nie znaczy to, że nie mamy w tej kwestii swojego zdania 😉 Przejdźmy więc do rzeczy!

1. Avast Mobile Security & Antivirus

To jeden z najlepiej znanych i najbardziej popularnych antywirusów. Warto się nim zainteresować, bo nawet w darmowej wersji oferuje bardzo dużo. Wybierając ten antywirus zyskujesz firewall, możliwość blokowania niechcianych numerów, a także możliwość zdalnego włączenia i wyczyszczenia telefonu, w przypadku kradzieży. Oprócz tego, zyskujesz możliwość zakładania blokady PIN na różne aplikacje. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się na przykład do Twojej galerii zdjęć.

2. Bitdefender Antivirus Free

Kolejne godne rozważenia zabezpieczenie to Bitdefender Antivirus Free. Zajmuje mało miejsca, nie działa w tle, więc nie spowalnia pracy urządzenia, automatycznie skanuje nowo pobierane aplikacje i nie trzeba go konfigurować. Można od razu używać. Jest doskonałym rozwiązaniem także dla starszych telefonów, które mają mniej pamięci.

3. AVL

AVL został kilka lat temu uznany przez AV-Test za najlepszą ochronę urządzeń mobilnych. Ten antywirus na Androida wykryje każdy plik .exe, które będzie próbował dostać się na nasz smartfon. Zablokuje też uciążliwe numery. Mamy tu też skrypty anty-phisingowe i lekką konstrukcję, dzięki której, nie rozładuje nam szybko baterii.

4. McAfee Mobile Security

McAfee to następny znany antywirus. Darmowa wersja zawiera skaner antywirusowy, a także możliwość śledzenia lokalizacji zgubionego bądź skradzionego telefonu i zdalne usunięcie danych w razie potrzeby. Aplikacja może nawet zrobić zdjęcie złodziejowi…

5. Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security

No i ostatni już w naszym zestawieniu godny polecenia antywirus to Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security. Wyróżnia go od innych opcja kontroli rodzicielskiej. Uniemożliwia od nowo zainstalowanym aplikacjom dostęp do innych programów na smartfonie. Pozwala też sprawdzić czy profil użytkownika telefonu na Facebooku wyświetla aby na pewno tylko te dane, które powinien wyświetlać.

Oczywiście ta lista przedstawia tylko kilka możliwości, a jest ich znacznie więcej. Widać z niej jednak przed czym antywirus może ochronić Wasz system i na jakie sposoby.

Galaxy A6

Orange, T-Mobile, Plus czy Play?