nowa oferta Play

Nowa oferta Play! Coraz więcej internetu

Play dokonał właśnie sporych zmian w swojej ofercie. Do puli abonamentów dodał kolejny – Play Homebox. Dotychczasowe oferty też się zmieniły. Ciekawe, że wszystko to dzieje niedługo po tym, jak Orange zmieniło swoją ofertę. Co więcej, zmiany u fioletowego operatora poszły dokładnie w tym samym kierunku, co u konkurenta. A jak dokładnie wygląda nowa oferta Play?

Nowa oferta Play – zmiany w Planach S, M i L

Po pierwsze, zmieniły się Plany S, M i L. Wszystkie są teraz droższe i zawierają więcej GB-ów. Plan S obejmuje teraz 7 GB (wcześniej 5 GB) i kosztuje 35 zł (wcześniej 30 zł). Plan M to teraz 20 GB (wcześniej 10 GB) i koszt 55 zł (wcześniej 50 zł). Natomiast Plan L zawiera  już 35 GB (wcześniej 30 GB) i kosztuje 70 zł (wcześniej 60 zł). Cała reszta pozostaje bez zmian.

Play Homebox

Pojawiła się też pewna nowość. To abonament Play Homebox. Obejmuje on 2 karty SIM. Na jednej mamy:

  • nielimitowane rozmowy,
  • nielimitowane SMS/MMS,
  • pakiet 35 GB,
  • pakiet podstawowy w Play NOW TV,
  • TIDAL na 6 mies. za darmo

Druga karta daje nam dodatkowy pakiet 150 GB. Można ją włożyć do routera, do tabletu, do smartfonu.

Nowa oferta Play to miesięczny koszt 75 zł w wariancie SOLO, 60 zł/ os. w wariancie DUET i 50 zł/os. w ofercie RODZINA.

Play Homebox

Ciekawe, że Plan L, który obejmuje teraz tylko o 5 GB więcej niż do tej pory podrożał aż o 10 zł. Przy tym Play Homebox jest o niego droższy tylko o 5 zł, a daje dodatkowe 150 GB. Wygląda to na specjalny zabieg, nie uważacie? Najwyraźniej operator chce, żeby Plan L wydawał się znacznie mniej atrakcyjny niż Play Homebox. I faktycznie udało się. Plan L wydaje się teraz być zupełnie bez sensu… Albo Plan M albo nowa oferta Play – Homebox. W pierwszym wypadku zapłacimy sporo taniej, w drugim dostaniemy sporo więcej internetu.

Poza tym jeśli ktoś zdecyduje się na DUET lub RODZINĘ z abonamentem play Homebox, to dostanie rabat w wysokości 500 zł na drugi telefon. To kolejny sposób na promowanie tej właśnie ofert i to w wersji grupowej.

Nowa oferta Play, a nowa oferta Orange

Na koniec wrócę do zmian w ofercie Orange. Pomarańczowy operator też podniósł ceny swoich abonamentów i powiększył pakiety internetowe. Tyle, że jego abonament za 75 zł obejmuje jedynie 30 GB, a w Play 35 + 150 GB. Wydaje się, że Play ma teraz mocną kartę w ręku. Czy uda mu się dzięki niej przyciągnąć nowych klientów? Ostatnio więcej ich tracił niż zyskiwał. Może te zmiany wyjdą operatorowi na dobre?

A jak Wam się podoba nowa oferta Play?