telefon z abonamentem

Lepiej wziąć telefon z abonamentem czy bez?

Każdy, kto chce kupić telefon dobrze zrobi, jeśli zastanowi się najpierw czy lepiej wziąć telefon z abonamentem, czy bez. Dlaczego? Ponieważ znalezienie odpowiedzi na to pytanie pozwala sporo zaoszczędzić. W innym przypadku, możemy sporo stracić. Więc jak to jest?

Telefon z abonamentem czy bez?

Nie będziemy czekać z odpowiedzią do końca wpisu. Prawda jest taka, że zawsze zapłacicie mniej kupując telefon oddzielnie. Smartfony sprzedawane przez operatorów komórkowych są droższe o marżę, bez której po prostu nie opłacałoby się ich sprzedawać. Co więcej istnieje wiele sklepów, które umożliwiają zakup urządzeń mobilnych w naprawdę dobrych cenach. Sklepy takie jak na przykład Gearbest oferują telefony za niewielkie pieniądze. Dlaczego jeszcze warto kupić smartfon bez abonamentu?

Bez umowy na 2 lata

Poza tym, że zapłacisz mniej za telefon, co miesiąc będziesz mógł płacić mniej za usługi operatora. Ponadto nie będziesz musiał związywać się z nim umową na 2 lata! To ogromny plus, bo w każdej sytuacji możesz zmienić ofertę na korzystniejszą i nie tracisz kolejnych pieniędzy na za drogi abonament. Żeby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie zobacz jakie są najtańsze sieci komórkowe.

To nie koniec korzyści!

Oprócz tego, że zapłacisz mniej za sam smartfon i nie przepłacisz za abonament, zyskasz coś jeszcze. W każdej chwili możesz sprzedać swoje urządzenie i kupić inne. Oczywiście jeśli weźmiesz telefon z abonamentem, też możesz go sprzedać i kupić inny w czasie trwania umowy, ale jednak do jej końca będziesz płacił raty za urządzenie, którego już się pozbyłeś. To dość frustrujące…

Pamiętaj więc, że jeśli chodzi o finanse, zawsze możesz oszczędzić na zakupie telefonu, jeśli kupisz go bez abonamentu. Owszem, jednorazowo jest to spory wydatek (chyba, że nie polujesz na flagowca ;)), ale ostatecznie i tak zapłacisz mniej niż u operatora. Porównywarka telefonów pomoże ci wybrać najlepszy dla Ciebie model. Jeśli już go upatrzysz, poszukaj w go sklepach internetowych. Potem dla porównania sprawdź ile za niego zapłacisz w ramach abonamentu w różnych sieciach komórkowych. Sam się przekonasz, że możesz wydać kilkaset zł mniej!

Internet na kartę

GSM