internet na kartę

Internet na kartę w Orange, T-Mobile, Plusie czy w Play?

Jako, że stajemy się coraz bardziej mobilni i coraz mniej z nas mieszka w swoim własnym mieszkaniu, chętnie korzystamy z ofert internetu na kartę. Dzięki temu jesteśmy niezależni i choćbyśmy mieli przeprowadzać się 10 razy w roku, wszędzie możemy mieć dostęp do sieci. Powstaje tylko pytanie, który z operatorów oferuje najlepszy internet na kartę? Orange? T-Mobile? Plus? A może Play? Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie porównamy dziś oferty tej właśnie, wielkiej czwórki.

Internet na kartę w Orange

Zaczynamy od pomarańczowego operatora. Jak się prezentuje internet na karte orange? Trzeba przyznać, że całkiem nieźle. Za 30 zł otrzymujemy pakiet 15 GB na 30 dni. Faktem jest, że to nie jest to  najtańszy internet na kartę na rynku, ale za to nie musimy się martwić o zasięg. No i zdecydowanie nie jest to też najdroższa oferta.

A jeśli dla Was 15 GB to za mało, możecie wybrać też większy pakiet. Największy oferowany przez Orange to 100 GB za 200 zł. Natomiast dla tych, którzy nie potrzebują nawet 15 GB, operator przygotował mniejsze oferty, ale żadna z nich nie jest ważna przez 30 dni… Tak więc jak zawsze, coś za coś.

Internet na kartę w T-Mobile

Przechodzimy już do oferty magentowego operatora. Co my tu mamy? Internet w t mobile to na przykład pakiet 12 GB za 50 zł ważny przez 60 dni. Jednym słowem określając tę ofertę: drogo! Co w takim razie przemawia na korzyść T-Mobile? Nie można nie wspomnieć o prędkościach. W rankingach Speedtestu od miesięcy T-Mobile zajmuje 1 miejsce. Jeśli więc chodzi i o prędkość, i o zasięg, i niezawodność, T-Mobile póki co nie ma sobie równych. Ale czy to wystarczy, żeby wybrać jego ofertę? Dla mnie osobiście nie! 😉 Dlatego idźmy dalej!

Internet na kartę w Plusie

Plus daje 10 GB za 25 zł ważne przez 30 dni. To już taniej niż u poprzednika, ale drożej niż w Orange. Plus jednak daje pewne dodatki, które mogą sprawić, że jego oferta będzie dla wielu korzystniejsza niż obie poprzednie. O jakich dodatkach mowa? Jest to darmowy transfer na Facebooka, iPla’e, Plus Music i Viber. Jeśli więc najwięcej czasu spędzacie właśnie korzystając z tych społecznościówek, to Plus wychodzi Wam na przeciw.

Moim zdaniem, jego oferta jest naprawdę całkiem niezła. A Waszym?

Internet na kartę w Play

Został nam ostatni operator, jest to Play. Jego oferta jest dość nietypowa. Play oferuje starter 25 GB za 50 zł. Konto jest ważne przez rok i te 25 GB też jest rozbite na rok. 3 GB dostajecie na pierwszy miesiąc, a na każdy kolejny 2 GB… Chyba przyznacie, że to dość słabe rozwiązanie?

Ale oprócz tej oferty, możecie też kupić w Play starter 5 GB za 9 zł na 7 dni, starter bez limitu GB za 19 zł na 7 dni i nielimitowane pakiety na miesiąc za 49 zł lub na 1 dzień za 5 zł.

To, która oferta będzie dla kogo najkorzystniejsza zależy chyba przede wszystkim od tego ile GB miesięcznie zużywacie. A Waszym zdaniem, która z ofert jest najlepsza?

Zobacz też telefony w abonamencie

Gsm