galaxy a6

Galaxy A6+- u którego operatora opłaca się go kupić?

Samsung Galaxy A6+ stosunkowo niedawno pojawił się u nas w sprzedaży. Telefon nie jest i nie był nigdy flagowcem, ale ma to, co wielu osobom w pełni do szczęścia wystarczy. W miarę szybki 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 450, podwójny aparat główny, kamerkę do selfie wysokiej rozdzielczości (24 MP) i całkiem niezłą baterię o pojemności 3500 mAh. Jak widać Galaxy A6+ to rasowy średniopółkowiec. U którego z 4 wiodących operatorów można go dostać za najmniejsze pieniądze? Sprawdźmy!

Samsung Galaxy A6+ w Orange

Zacznijmy od pomarańczowego operatora. W Orange Galaxy A6+ można kupić z abonamentem za 49,99 zł. W tym abonamencie dostajemy wszystko nielimitowane i pakiet aż 10 GB do wykorzystania. Na start nie musimy nic płacić, ale za to potem mamy do spłacenia 24 raty w wysokości 52 zł. W sumie co miesiąc będziemy płacić  101,99 zł. Za sam telefon w ciągu 2 lat zapłacimy 1248 zł, a razem z abonamentem będzie to wydatek rzędu 2447,76 zł.

Plan Komórkowy Optymalny zawiera:

  • nielimitowane połączenia,
  • nielimitowane SMS/MMS,
  • 10 GB internetu.

Samsung Galaxy A6+ w Plusie

Wiemy już ile będzie nas kosztował telefon w Orange, a za ile dostaniemy go w Plusie? Plus daje co prawda więcej GB niż Orange (tutaj mamy 12 GB), ale wiąże się to z większymi ratami za telefon. Przez 24 miesiące płacimy 50 zł za abonament i 58 zł raty za urządzenie. Oznacza to, że za Galaxy A6+ zapłacimy w sumie 1392 zł, czyli o 144 zł drożej niż u poprzednika. Jeśli natomiast zsumujemy opłaty abonamentowe z ratami za telefon, w ciągu 2 lat wydamy 2592 zł. Ale idźmy dalej!

Abonament za 50 zł zawiera:

  • nielimitowane połączenia,
  • nielimitowane SMS/MMS,
  • 12 GB internetu.

Samsung Galaxy A6+ w Play

Jeśli zdecydujemy się wziąć telefon w ofercie Play M (za 50 zł miesięcznie), abonament razem z opłatą za telefon wyniesie nas 60 zł miesięcznie. W ramach tej opłaty dostaniemy nielimitowane wszystko, 10 GB i nasz smartfon. Jednorazowo trzeba jednak zapłacić za urządzenie 1139 zł. Jeśli abonament kosztuje 50 zł, a my płacimy miesięcznie 60 zł, to 10 zł jest miesięczną opłatą za telefon. Jeśli teraz dodamy nasze jednorazowe 1139 zł i 240 zł, to wychodzi nam, że w sumie na sam telefon wydamy 1379 zł. Ostatecznie za całą umowę z telefonem zapłacimy w Play 2579 zł.

Play M zawiera:

Jak na razie najbardziej opłacalna wydaje się ewidentnie oferta Orange, ale został nam jeszcze jeden operator.

Samsung Galaxy A6+ w T-Mobile

W T-Mobile telefon możemy wziąć w ramach abonamentu za 60 zł bez dodatkowych rat. Choć abonament jest tak samo drogi jak w Play, to jednak u tego operatora dostaniemy o połowę mniejszy pakiet internetu. Za to za telefon na start zapłacimy tylko 429 zł. Natomiast w sumie w ciągu 2 lat za całość zapłacimy 1869 zł. I to jest najmniej w porównaniu z resztą…

Oferta Standardowa zawiera:

  • nielimitowane połączenia,
  • nielimitowane SMS/MMS,
  • 5 GB internetu.

To u kogo najlepiej?

Po zestawieniu wszystkich 4 ofert, możemy już wyciągnąć pewne wnioski. najmniej za telefon i za całą umowę zapłacimy w T-Mobile. Jeśli jednak dla kogoś 5 GB miesięcznie to za mało, najkorzystniej będzie wybrać Orange. Oferty Play i Plusa są bardzo zbliżone cenowo i generalnie nieopłacalne.

Zachęcamy jednak, żeby zobaczyć ile za ten telefon w abonamencie zapłacicie także u mniejszych operatorów. Możecie być zaskoczeni różnicami w cenach!

Antywirus Android

Gsm